Ga naar inhoud

Leica Elmarit-SL 90-280mm f/2.8-4.0 ASPH L-mount objectief

L-mount Telelens 90-280 mm f/2.8 Leica

De Leica Elmarit-SL 90-280mm f/2.8-4.0 ASPH is een telelens voor het L-mount systeem. Met 90-280 mm heb je veel speelruimte om onderwerpen dichterbij te halen, zonder fysiek te hoeven verplaatsen. Dat is prettig bij wildlife en vogels, maar ook als je rust wilt bewaren in je beeldopbouw.

Het grootste diafragma is f/2.8 aan de korte kant. In de praktijk geeft dat je extra ruimte om te werken met licht en onderwerpisolatie. Voor mij is dat vooral interessant als ik dieren los wil maken van een drukke achtergrond. De lens heeft ook een filtermaat van 82mm, wat handig is om mee te nemen in je voorbereiding.

Volgens de winkel is deze lens compatibel met 71 camera's bij CameraNu. De prijs bij CameraNu is EUR 7.190,00. Ik zou dit objectief vooral zien als een serieuze keuze voor fotografen die een telelens zoeken voor gericht werk, met de nadruk op bereik en controle.

VattingL-mount
TypeTelelens
Brandpunt90-280 mm
Grootste diafragmaf/2.8
MerkLeica
Prijs€7.190,00

Veelgestelde vragen

Voor welk type fotografie is deze lens geschikt?

Vooral voor telewerk zoals wildlife en vogels, maar ook voor situaties waarin je meer afstand wilt houden tot je onderwerp.

Wat is het voordeel van het brandpunt 90-280 mm?

Je krijgt veel bereik om onderwerpen dichterbij te halen en flexibel te кадreren zonder steeds van plek te wisselen.

Welke vatting heeft dit objectief?

Deze Leica heeft een L-mount vatting.