Sigma 15mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye L-mount objectief
De Sigma 15mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye is een fisheye objectief voor L-mount. Met het brandpunt van 15 mm kies je hier duidelijk voor een opvallende beeldweergave. Dat maakt dit objectief vooral interessant als je bewust zoekt naar vervorming en een beeld dat direct afwijkt van normaal perspectief.
Het grootste diafragma van f/1.4 geeft je veel vrijheid in weinig licht. In de praktijk kan dat handig zijn als je werkt in schemer, binnen of in situaties waarin je de sfeer wilt behouden. Voor natuurfotografie is dit geen standaard keuze voor afstand of bereik, maar wel een lens waarmee je creatief dicht op je onderwerp of omgeving kunt werken, bijvoorbeeld voor landschapsdetails of een heel eigen kijk op een scène.
De productomschrijving van de winkel noemt dit een Leica L-mount fisheye objectief. Volgens CameraNu is dit objectief compatibel met 71 camera's. Als je al in het L-mount systeem werkt en een lens zoekt met een uitgesproken karakter, dan is dit een duidelijke specialistische optie.
- Type: Fisheye
- Brandpunt: 15 mm
- Grootste diafragma: f/1.4
- Vatting: L-mount
| Vatting | L-mount |
|---|---|
| Type | Fisheye |
| Brandpunt | 15 mm |
| Grootste diafragma | f/1.4 |
| Merk | Sigma |
| Prijs | €2.129,00 |
📸 Camera's waar deze lens op past
De Sigma 15mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye L-mount objectief heeft L-mount en past op alle 71 camera's met die vatting. Bijvoorbeeld:
Veelgestelde vragen
Voor welk type fotografie is dit objectief vooral bedoeld?
Dit is een fisheye objectief met een uitgesproken beeldweergave. Het past vooral bij creatief werk waarbij je bewust voor een afwijkend perspectief kiest.
Is dit objectief geschikt voor weinig licht?
Het grootste diafragma is f/1.4. Dat geeft je meer ruimte om in weinig licht te werken.
Op welke vatting werkt dit objectief?
Dit objectief is gemaakt voor L-mount.
Vergelijkbare objectieven